Tenis stołowy

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Zestaw do tenisa stołowego Ovtcharov 500 Set

Ostatnia sztuka
8999
Ładuję...

Rakietka pingpongowa METEOR SIROCCO 2S

Ostatnia sztuka
2499
Ładuję...

Rakietka pingpongowa METEOR ZEPHYR 1S

Ostatnia sztuka
1999
Ładuję...

Pokrowiec do tenisa stołowego Meteor

Ostatnia sztuka
1499
Ładuję...

Tenis stołowy

Kiedy w Anglii w latach 80. XIX wieku narodził się ping-pong, był to sport przeznaczony w zasadzie wyłącznie dla wyższych sfer. Obecnie jest to dyscyplina olimpijska i jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Na czym polegają zasady gry w ping-ponga i jak wybrać najlepszy sprzęt dla siebie?

Zasady tenisa stołowego

Swoją popularność tenis stołowy zawdzięcza między innymi prostym zasadom gry. Rozpoczyna się ona od rzutu monetą, a na podstawie jego wyniku określa się kolejność serwowania. Rozgrywający zmienia się co dwa serwy. Celem zagrania jest posłanie piłki w taki sposób, aby przeleciała nad siatką lub obok niej, a następnie odbiła się od części stołu przeciwnika tak, by ten nie był wstanie jej odbić na drugą połowę.  

Gra toczy się do momentu, aż któryś z zawodników zdobędzie 11 punktów. W ten sposób wygrywa on set. Na olimpiadzie mecze toczy się w formule best of five lub best of seven – oznacza to, że wygrywa ten gracz (lub zespół), który wygra większość z pięciu lub siedmiu setów.

Jak wybrać sprzęt do ping-ponga?

Przede wszystkim musisz znać jego podstawowe parametry. Przedstawiają się one następująco:

  • Stoły do ping ponga – mają 152,5 cm szerokości, 247 cm długości i 76 cm wysokości. Na pół dzieli je siatka wysokości 15,25 cm.
  • Piłeczki do tenisa stołowego –są wykonane z plastiku, mają kształt kuli o średnicy 40 milimetrów.
  • Rakietki do tenisa stołowego – składają się z kilku warstw sklejki. Przepisy nakazują, aby były wykonane z drewna w przynajmniej 85 procentach i miały podwójne gumowe okładziny po obu stronach. Wiele profesjonalnych modeli ma wstawki z tworzyw takich jak kevlar czy karbon.

Oczywiście nie musisz kupować wszystkiego osobno. Jeżeli masz już stół bądź w okolicy Twojego miejsca zamieszkania znajduje się jeden z wielu popularnych, miejskich stołów, możesz kupić wszystko, czego potrzebujesz w pakiecie. W ofercie GO Sport znajdziesz też zestawy do tenisa stołowego, w których jest wszystko to, co niezbędne do gry.