Akcesoria bokserskie

Nie znaleziono żadnych produktów.

Akcesoria do sportów walki

W momencie premiery pierwszych filmów z Bruce’em Lee w roli głównej świat oszalał na punkcie sztuk walki. Na przestrzeni lat dyscypliny sportu oparte na tradycyjnych systemach samoobrony, takie jak karate, kung-fu czy judo, wyewoluowały. Utworzyły się federacje, zaczęto organizować turnieje i mistrzostwa – nie tylko na skalę krajową, ale też kontynentalną i światową. Można śmiało stwierdzić, że na przestrzeni ostatnich 50 lat mogliśmy zaobserwować narodziny sportów walki – rywalizacyjnej odmiany tradycyjnych sztuk. Oczywiście rynek szybko zareagował na potrzeby sportowców, dzięki czemu nie musimy już walczyć gołymi pięściami na matach splecionych z trawy i trzciny. Poniżej znajdziesz krótkie kompendium akcesoriów do sportów walki.

Czego potrzebujesz, aby trenować sztuki walki?

Nie będziemy tu mówili o absolutnych oczywistościach, takich jak strój. Jeżeli ktoś interesuje się tą dyscypliną, wie, że aby uczestniczyć w zajęciach z pięściarstwa, musi mieć wygodne spodenki treningowe, koszulkę oraz rękawice bokserskie. Z kolei zapisawszy się do akademii jiu-jitsu brazylijskiego lub karate, każdy z nas będzie pytał sprzedawcę o kimona i pasy. Gdy mówimy „akcesoria do sportów walki”, mamy na myśli ogół sprzętu, który wykorzystujemy podczas codziennych treningów do bezpiecznego i skutecznego doskonalenia techniki oraz budowania kondycji.

Jakie akcesoria pomogą nam trenować w sposób skuteczny i bezpieczny?

Dobrym przykładem takiego wyposażenia mogą być tarcze trenerskie, w których produkcji od lat przoduje firma Everlast. Niezależnie od tego, czy trenujesz popularne obecnie MMA, czy też bardziej tradycyjne sztuki walki, w Twojej torbie zawsze powinny się znaleźć:

  • ochraniacze – w postaci rękawic, silikonowych nakładek na zęby, kasków i osłon goleni, jeśli trenujesz sport wymagający sesji sparingowych,
  • skakanka – trening z jej użyciem polecany jest absolutnie wszystkim sportowcom ze względu na to, jak intensywnie buduje kondycję i koordynację.

Krótko mówiąc: bezpieczeństwo to podstawa. Jeżeli zadbasz o nie już na początku swojej przygody ze sportami walki, z pewnością zaprocentuje to mniejszą liczbą kontuzji i lepszą formą.