Bieganie

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Zegarek Reebok Męski

49999
Ładuję...

Zegarek Reebok Męski

49999
Ładuję...

Zegarek Reebok Męski

49999
Ładuję...

Zegarek Reebok Damski

49999
Ładuję...

Zegarek Reebok Damski

49999
Ładuję...

Bluza biegowa damska Athli-tech gelly 200

7999
Ładuję...

Stanik fitness Athli-Tech FELINE BRA COLORBLOCK

7999 5499
Ładuję...

Stanik fitness Athli-tech Hanna

6999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS ENERGYFALCON

29999
Ładuję...

Buty biegowe Asics GEL-EXCITE 6

31999 24999
Ładuję...

Legginsy biegowe damskie Athli-Tech Gaelle

6999
Ładuję...

Legginsy biegowe męskie Athli-Tech Gavin

6999
Ładuję...

Buty biegowe damskie Saucony Cohesion

29999 19999
Ładuję...

Koszulka biegowa damska Athli-Tech Glyne

4999 3999
Ładuję...

Koszulka biegowa męska Athli-Tech Gary

4999 3999
Ładuję...

Koszulka biegowa męska Athli-Tech Gavin

3999
Ładuję...

Buty biegowe męskie Reebok Quick Motion

17999
Ładuję...

Buty biegowe męski Reebok Lite

19999 15999
Ładuję...

Buty biegowe męskie Reebok Speed Breeze

22999 16999
Ładuję...

Buty biegowe damskie Reebok Lite

17999 12999
Ładuję...

Buty biegowe damskie Reebok Runner 3.0

22999
Ładuję...

Buty męskie Reebok Forever Floatride Energy

37999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS FALCON C4

19999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS FALCON

19999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS QUESTARIDE

27999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS KANADIA

26999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS SOLAR BLAZE

32999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS SOLAR

49999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS ULTRA19

74999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE MĘSKIE ADIDAS SENSEBOO

49999
Ładuję...

MĘSKIE BUTY BIEGOWE ADIDAS PULSEBOOST HD

59999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE DAMSKIE ADIDAS FALCON

19999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE DAMSKIE ADIDAS FALCON

19999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE DAMSKIE ADIDAS ENERGYFALCON

27999
Ładuję...

BUTY BIEGOWE DAMSKIE ADIDAS SOL BLAZE

32999
Ładuję...

DAMSKIE BUTY BIEGOWE ADIDAS PULSEBOOST HD

59999
Ładuję...

RĘKAWICZKI MĘSKIE UA MENS SS CGI RUN LINER GLOVE

11999
Ładuję...

Buty trailowe damskie Salomon SOLIA GTX

49999
Ładuję...

Jogging to obecnie jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Chcesz dołączyć do tysięcy biegaczy w kraju? Dowiedz się, jak wybrać odzież do biegania, buty do joggingu oraz akcesoria do biegania, aby nie stracić motywacji już na starcie.

Bieganie a odzież do biegania

Odzież do biegania powinna pomagać, a nie utrudniać trening. Mitem jest więc to, że grube, nieprzepuszczające powietrza ubranie dla biegacza przyśpiesza proces spalania tłuszczu. W ten sposób biegają jedynie bokserzy chcący zmieścić się w swojej kategorii wagowej. Część początkujących sportowców niesłusznie uważa także, że strój do joggingu powinien być luźny, tak aby wiatr mógł swobodnie ochładzać ciało. Nie biorą oni pod uwagę, że np. luźne koszulki do biegania w mniejszym stopniu chronią przed wychłodzeniem organizmu, a ponadto wpływają negatywnie na swobodę ruchów.

Warto pamiętać, że w zależności od pory roku dobiera się odpowiednią odzież do biegania. W zimniejsze miesiące ubranie dla biegacza to przede wszystkim bluza i kurtka do joggingu, wykonane z materiałów, które zapewniają ciepło, a jednocześnie dobrze przylegają do ciała, co daje dużą swobodę ruchów. Latem i wiosną zaś idealny strój do biegania to szorty, legginsy lub spodnie do biegania oraz koszulka do biegania z krótkim rękawem lub na ramiączkach.

Warto również pamiętać, że tak zimą, jak i latem w czasie treningu świetnie sprawdza się odzież termoaktywna do biegania. Dlaczego? Otóż w lecie zapewnia ona ochłodzenie ciała, a zimą utrzymuje jego ciepło. W wariancie zimowym odzież termoaktywna do biegania jest wykonana z grubszego materiału oraz posiada dodatkowe elementy ocieplające.

Jak wybrać buty do biegania?

Wiesz już, jak wybrać strój do joggingu – następny krok to wygodne buty do biegania. Obuwie do joggingu jest bardzo ważne – bieganie w źle dobranych butach może bowiem skutecznie zniechęcić do treningów. Dobór butów do biegania zależy przede wszystkim od tego, na jakim terenie zamierzasz biegać. Do treningu w mieście lub na ubitych, leśnych ścieżkach wystarczą buty do biegania po asfalcie. Z kolei jeśli zamierzasz biegać po piaszczystej lub błotnistej ziemi, to stabilność i wygodę zapewnią Ci buty do biegania w terenie (tzw. buty trailowe).

Warto także wziąć pod uwagę to, o jakiej porze roku chcesz trenować. Buty do biegania zimą najczęściej wyposażone są w wodoodporną cholewkę oraz wypustki lub haczyki chroniące przed poślizgnięciem na lodzie. Z kolei buty do biegania latem i wiosną są zrobione z przewiewnego materiału.

Skarpety do biegania – zadbaj o przewiewność i komfort stóp

Do butów warto także dokupić skarpety do biegania. Tzw. skarpetki kompresyjne gwarantują lepszą stabilność i amortyzację stopy. Wykonane są z tkaniny, która oddycha, dzięki czemu Twoim stopom nie grozi przegrzanie oraz przepocenie. Uwaga: skarpety do biegania wykonane z bawełny u niektórych biegaczy mogą spowodować otarcia oraz pęcherze na stopach.

Czapki do biegania – idealne na zimę i na lato

Przerywanie treningu z powodu konieczności otarcia potu z czoła to nic przyjemnego. Czapka do biegania zimą wchłania nadmiar wilgoci, a oprócz tego chroni głowę przed wychłodzeniem. Z kolei czapka do biegania latem jest wyposażona w daszek, dzięki któremu ochronisz się przed promieniami UV. W obu przypadkach czapki do biegania posiadają płaskie szwy, które zapobiegają otarciom skóry głowy.

Jak zacząć biegać?

Odzież do biegania już wybrana – teraz trzeba tylko wyjść z domu. To, czy bieganie wejdzie Ci w krew, zależy od Twojej konsekwencji. Zaplanuj, ile razy w tygodniu będziesz mógł biegać oraz jak ma wyglądać pojedynczy trening. Możesz zdecydować się na taki cykl: przez minutę maszerujesz, a przez kolejną minutę biegniesz – i tak na zmianę, przez 14 minut.

Liczba treningów w tygodniu nie powinna być mniejsza niż 3 i większa niż 4 – to w czasie odpoczynku po wysiłku rośnie Twoja tkanka mięśniowa. Warto pamiętać, że bieganie nie polega na maksymalnym forsowaniu organizmu, lecz na stopniowym zwiększaniu czasu, dystansu oraz tempa biegu.