Szorty treningowe

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Spodenki męskie Demix

9999
Ładuję...

Spodenki męskie Demix

9999
Ładuję...

Szorty damskie Nike Pro

9999 7999
Ładuję...

Legginsy damskie Nike Victory

12999 9999
Ładuję...

Szorty damskie Adidas Two-in-One

14999 10499
Ładuję...
Ocena:
100%

Legginsy damskie Nike Victory Baselayer

11999 8399
Ładuję...

Szorty męskie Nike NK Dri-FIT Flex

11999 8999
Ładuję...

Szorty fitness Athli-tech Emy

7999 5599
Ładuję...

Spodnie sportowe – legginsy, dresy czy szorty?

Nie ma jednej reguły, która wskazywałaby na konkretny rodzaj spodni, jaki należy wybrać na trening. W trakcie zajęć mogą świetnie sprawdzić się legginsy, dresy i szorty.

Spodnie dresowe nie mogą blokować ruchów, dlatego dresy z bardzo obniżonym krokiem zostaw w domu. Jeśli zamierzasz udać się na siłownię w dresie, wykonaj w nim kilka podstawowych ćwiczeń. Sprawdź, czy bez przeszkód uniesiesz nogę i czy zrobisz przysiad. Modne spodnie dresowe często mają też zamontowane gumki i sznurki. Zwróć uwagę, aby te elementy nie były zbyt długie, ponieważ mogą łatwo zaczepić się o maszyny.

Legginsy sportowe w przeciwieństwie do legginsów bawełnianych nie prześwitują. Zwróć na to uwagę, aby nic nie dekoncentrowało Cię w trakcie ćwiczeń. Legginsy sportowe przydadzą Ci się zwłaszcza na zajęciach rozciągających i aerobowych – nie blokują ruchu i są bardzo elastyczne.

Krótkie spodenki są na siłowni również są wygodnym rozwiązaniem, jednak tego rodzaju strój sportowy musi mieć odpowiednią bazę. Jeśli chcesz założyć luźne szorty, pamiętaj, aby miały one wszyte tak zwane podspodenki, czyli dodatkowy, przylegający do ciała materiał, który wygląda jak krótkie legginsy. Takie rozwiązanie stosuje się w szortach fitness Reebook i Nike.