Kostiumy pływackie

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Kostium kąpielowy damski 1er Prix

2999 1499
Ładuję...

Kostiumy kąpielowe

Ruch w wodzie wzmacnia mięśnie, modeluje sylwetkę i poprawia krążenie. W dodatku pływanie jako sport może być uprawiane niemal przez każdego, ponieważ nie obciąża kręgosłupa i stawów oraz nie wymaga wyjątkowo dobrej kondycji. W wodzie czujemy się po prostu lepiej dzięki sile wyporu, która sprawia, że tracimy część swojego ciężaru przy zanurzeniu. Zatem bez względu na to, czy pływamy rekreacyjnie, czy sportowo, warto wybrać się na basen, ponieważ pozytywnie wpłynie to na nasze ogólne samopoczucie.

Stroje kąpielowe – basenowy niezbędnik

Każdy sport wymaga odpowiedniego stroju do trenowania danej dyscypliny. Podobnie na basenie nie możemy się obyć bez odzieży kąpielowej. Z pewnością przydadzą nam się także czepki pływackie chroniące włosy przed chlorem czy klapki na basen, które zapobiegają poślizgom na kafelkowej posadzce. Wszystkie te elementy lepiej przygotują nas do pływania. Najważniejszy jednak nadal pozostaje kostium kąpielowy. Jak zatem dobrać go właściwie?

Pływaczki mają dwie możliwości: kostium kąpielowy jednoczęściowy lub dwuczęściowy. Oba te modele strojów kąpielowych są dostępne w różnych fasonach, dzięki czemu można je dopasować do każdego typu sylwetki. Jeśli chcesz mieć pewność, że podczas pływania strój będzie dobrze przylegał do ciała i zagwarantuje pełną swobodę ruchów, lepiej zdecydować się na kostium kąpielowy jednoczęściowy, np. marki Arena. Kostiumy kąpielowe dwuczęściowe znacznie częściej są zakładane na plażę, kiedy jedną z atrakcji oprócz zabaw w wodzie jest możliwość zażywania kąpieli słonecznych.

Mężczyźni z kolei mogą wybierać spośród różnego rodzaju kąpielówek: popularne fasony to slipy, bokserki i spodenki kąpielowe. Przy intensywnym treningu najlepiej sprawdzają się dopasowane kąpielówki, natomiast miłośnicy pływania rekreacyjnego częściej decydują się na luźne spodenki.

Pływanie sportowe wymaga profesjonalnego stroju

Pływanie sportowe jest treningiem aerobowym, podczas którego nasze mięśnie otrzymują dużą dawkę tlenu, niezbędnego do spalania zapasów energii.  W tym sporcie istotny jest nie tylko rodzaj kostiumu kąpielowego, ale również krój – najlepiej by był kompresyjny, przylegający blisko do ciała, dzięki czemu zredukuje opór wody i umożliwi osiąganie lepszych wyników. Z kolei materiał powinien być elastyczny oraz odporny na niszczące działanie chloru.

W przypadku, gdy trenujesz inne sporty wodne, możesz zastanowić się nad zakupem np. pianki do surfingu. Przydatne mogą okazać się także buty do wody.