Rowery trekkingowe

Ustaw kierunek malejący
na stronę

ROWER TREKKINGOWY MĘSKI KROSS EXPLORER 2.0

1 49999 1 39900
Ładuję...

ROWER TREKKINGOWY MĘSKI KROSS EXPLORER 3.0

1 74999 1 59900
Ładuję...

ROWER TREKINGOWY MĘSKI WHEELER TREKKING GO M

2 79999 2 49900
Ładuję...

Rowery trekkingowe

Rowery trekkingowe to idealne rozwiązanie dla osób planujących długie trasy, jak i do codziennego transportu. Jest to rodzaj rowerów, które znajdująca coraz więcej fanów, ponieważ idealnie sprawdzają się one tym, którzy nie wyobrażają sobie życia bez codziennej przyjemności jazdy na rowerze. Dlatego jeśli Ty też nie możesz się obejść bez przejażdżki każdego dnia, jest to rower dla Ciebie.

Jakie cechy ma dobry rower trekkingowy?

Rowery trekkingowe dzięki uniwersalnej i komfortowej budowie mogą być wykorzystywane do miejskich przejażdżek po asfalcie, jak i do jazdy po nieutwardzanych ścieżkach i bezdrożach. Rowery trekkingowe budowane są tak, by zapewnić maksymalny komfort podczas każdej jazdy.

Czym jego konstrukcja wyróżnia się na tle innych jednośladów?

Najważniejsze atut to duże koła (najczęściej 27’ lub 28’) o cienkich oponach, które zapewniają minimalny opór podczas jazdy. Natomiast wygodne amortyzowane siodełko w połączeniu z podwyższonym, regulowanym wspornikiem kierownicy, sprawiają, że pozycja na rowerze trekkingowym jest wyprostowana (dzięki temu, odciążone zostają plecy oraz ramiona).

Ramy w rowerach trekkingowych

Rama oraz inne główne elementy rowerów trekkingowych są wykonane z wytrzymałych, odpornych na czynniki atmosferyczne materiałów. Dlatego też rowery te są dość masywne, a waga niektórych modeli może przekraczać nawet 40 kg. Jednak duża masa roweru pozwala na zachowanie bardzo dobrej stabilności (zwłaszcza podczas stromych zjazdów) i dzięki niej jazda rowerem trekkingowym jest bezpieczna i komfortowa.

Akcesoria w rowerach trekkingowych

Większość modeli tego typu wyposażona jest w funkcjonalne akcesoria rowerowe, takie jak: lampy elektryczne (niezbędne podczas jazdy po zmroku), błotniki czy bagażniki (najczęściej występują one zarówno z przodu, jak i z tyłu roweru). Bagażniki w rowerach trekkingowych przystosowane są do zamontowania specjalnych sakw rowerowych, w których można przewozić sprzęt niezbędny podczas dłuższych wypraw

Wybierając się na dłuższą wycieczkę, warto również pamiętać od odpowiedniej odzieży rowerowej oraz podstawie bezpieczeństwa, czyli odpowiednim kasku.