Rękawice bokserskie

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Rękawice bokserskie MASTERS RPU-MFE turniejowo - treningowe

12999
Ładuję...

Rękawice bokserskie dla dzieci Sportmasters

7999
Ładuję...

RĘKAWICE BOKSERSKIE PRO STYLE ELITE 2 BIAŁO-RÓŻOWE

19999
Ładuję...

RĘKAWICE BOKSERSKIE PRO STYLE ELITE 2 CZERWONE

19999
Ładuję...

RĘKAWICE BOKSERSKIE PRO STYLE ELITE 2 CZARNE

19999
Ładuję...

RĘKAWICE BOKSERSKIE EVERLAST POWERLOCK WHITE/GOLD

26999
Ładuję...

Rękawice bokserskie Masters Rpu2 06

8999 6999
Ładuję...
Ocena:
80%

Rękawice bokserskie Everlast Proeli 14Bg

16999 13999
Ładuję...

Rękawice bokserskie Everlast Power Lock

26999
Ładuję...

Rękawice bokserskie Masters Rbt-E

14999
Ładuję...

Rękawice bokserskie

Boks to jeden z najstarszych i zdecydowanie najpopularniejszych, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę widzów, sportów walki na świecie. Jednym kojarzy się ze zwykłą bijatyką, znawcy nazywają go jednak szermierką na pięści. Jedno jest pewne – jeżeli chcesz na poważnie zabrać się do treningów, przyda Ci się dobry sprzęt. Podstawowym wyposażeniem boksera, niezależnie od poziomu zaawansowania, są rękawice.

Jak dobrać rękawice bokserskie?

Tak samo jak buty, rękawice bokserskie mają różne rozmiary. Bardzo istotna jest też ich waga, którą wyraża się w uncjach (jedna uncja to ok. 28 gramów). Podczas turniejów bokserskich zawodnicy najczęściej używają rękawic 10-uncjowych, jednak te turniejowe gabaryty nie są jedynym wyznacznikiem treningowym. Przyjmuje się, że więksi i ciężsi zawodnicy powinni nosić rękawice o wadze 14–16 uncji, zaś lżejsi, o mniejszych dłoniach (np. panie) – 10- lub 12-uncjowe.

Rękawice najczęściej wykonane są ze skóry syntetycznej lub naturalnej. Skóra naturalna cechuje się większą trwałością, jest jednak zdecydowanie droższa niż jej syntetyczny odpowiednik. Wiodące marki, takie jak Everlast lub Masters, mają w swojej ofercie oba z wyżej wymienionych typów rękawic. Warto przetestować kilka rodzajów, zanim wybierzesz swoje. Rękawice bokserskie służą bowiem nie tylko ochronie Twoich dłoni podczas uderzenia, ale są też niezbędne do skutecznej obrony – to właśnie one tworzą osłonę, która wzmacnia Twoją gardę i przyjmuje najsilniejsze uderzenia podczas sparingów.

Czego oprócz rękawic potrzebuje?

Samo nabycie rękawic nie przygotuje Cię jeszcze do treningu. Przydadzą Ci się także ochraniacze do sportów walki, takie jak owijki, silikonowa osłona na zęby i suspensor – wyposażony w taki zestaw, możesz śmiało wyruszać na podbój ringu. Jeżeli chcesz trenować w domu, przyda Ci się także skakanka, aby budować kondycję jak Rocky Balboa, oraz worki i tarcze, które doskonale nadadzą się do szlifowania techniki w wolnych chwilach.