Suplementy sportowe Carbosnack 55g Bitter lemon

Numer produktu
1337125
Ostatnia sztuka
W magazynie
599
Żel energetyczny przeznaczony do szybkiego uzupełnienia energii z dodatkiem tauryny i glicyny. Przewaga węglowodanów prostych w kombinacji z maltodekstryną. Brak w składzie soli mineralnych gwarantuje bezpieczne łączenie z napojami sportowymi, bez ryzyka przedawkowania.
Ładuję...
Sprawdź dostępność w sklepach stacjonarnych

Wysyłka do 24h
0 zł dostawa do sklepów GO Sport
30 dni na darmowy zwrot

Dopadł Cię spadek formy wynikający z nadmiernego wysiłku fizycznego? Znowu stres w pracy? Sięgnij po Carbosnack- produkt zaprojektowany po to, aby szybko i efektywnie uzupełniać niedobory węglowodanów, w tym przede wszystkim glukozy, głównego paliwa energetycznego dla organizmu człowieka.

 

Odpowiednio dobrana kompozycja łatwo przyswajalnych cukrów, w tym glukozy i maltodekstryny, dodatkowo wzbogacona o dwa cenne składniki, taurynę i glicynę, zawarta w nowoczesnej formule żelu sprawia, że Carbosnack firmy NUTREND to optymalny wybór w celu zachowania wysokiej wydajności psychofizycznej przez każdego sportowca czy intensywnie pracującą osobę.

 

Zastosowanie Carbosnack 55g

 

  • Ten produkt marki NUTREND sprawdzi się w sytuacjach wymagających dużego wydatkowania energii, w czasie intensywnych treningów, a także przed, w trakcie i po zawodach sportowych.
  • Przypadnie do gustu zarówno zawodowym sportowcom, jak i osobom trenującym rekreacyjnie. Sprawdzi się zwłaszcza w dyscyplinach, w których wymagany jest długotrwający wysiłek np. kolarstwo górskie czy biegi długodystansowe.
  • Carbosnack został stworzony do natychmiastowego reagowania na kryzysy energetyczne pojawiające się w trakcie intensywnego wysiłku.
  • Produkt może sprawdzić się także w przypadku osób intensywnie pracujących, uczących się czy narażonych na krótkotrwały stres.

 

Zalety NUTREND Carbosnack 55g

 

  • Carbosnack to bogate i wysoce skoncentrowane źródło łatwo przyswajalnych węglowodanów będących głównym paliwem energetycznym dla organizmu.
  • Jedna porcja produktu dostarcza aż 18 g cukrów.
  • Żelowa konsystencja produktu obniża ryzyko występowania dolegliwości żołądkowo-jelitowych, które mogą pojawić się po spożyciu dużych ilości węglowodanów prostych. Taka nowoczesna formuła żelu dodatkowo sprzyja stopniowemu uwalniania cukrów zawartych w preparacie.
  • Produkt dodatkowo wzbogacony w taurynę i glicynę, składniki poprawiające funkcjonowanie układu nerwowego i wpływające korzystnie na metabolizm energetyczny ustroju.
  • Celowo nie zawiera żadnych minerałów, dzięki czemu można stosować go z każdym napojem przeznaczonym dla sportowców. 
  • Pozbawiony glutenu, nie zawiera sztucznych barwników ani dodatkowych słodzików.

 

Składniki aktywne Carbosnack 55g

 

W skład tego produktu marki NUTREND wchodzą łatwo przyswajalne węglowodany: glukoza i maltodekstryna. Glukoza, jako cukier prosty, ulega szybkiemu wchłanianiu z przewodu pokarmowego człowieka do krwi, skąd transportowana jest do wszystkich tkanek organizmu.

 

Glukoza pełni funkcję głównego paliwa energetycznego dla ustroju człowieka. Jej zrównoważony poziom jest niezbędny do zachowania wysokiej wydajności fizycznej, jak i psychicznej, szczególnie w trakcie intensywnego treningu, wysiłku fizycznego w ramach uprawianych dyscyplin, zwłaszcza tych trwających przez dłuższy okres czasu jak np. kolarstwo górskie czy biegi długodystansowe.

 

Dodatkowe źródło węglowodanów przydaje się zarówno przed, w trakcie wysiłku, jak i po jego zakończeniu, dlatego w produkcie Carbosnack, oprócz glukozy znajduje się także maltodekstryna zaliczana do alternatywnych źródeł węglowodanów, łatwo trawionych w przewodzie pokarmowym człowieka do glukozy, która może być natychmiast wykorzystana w razie dużego zapotrzebowania na energię.

 

Niestety, poważnym ograniczeniem w suplementacji cukrów jest fakt, że jednorazowo nie mogą być spożywane w dużych ilościach (powyżej 30 gramów) ze względu na tendencję do wywoływania bólów brzucha, nudności i biegunek. Z myślą o zapobieganiu tym niekorzystnym objawom, produkt Carbosnack występuje w nowoczesnej formie żelu.

 

Taki rodzaj formulacji nieznacznie opóźnia czas wchłaniania zawartych w preparacie węglowodanów, zmniejszając przy tym ryzyko występowania dolegliwości z przewodu pokarmowego. Z drugiej strony, żelowa formuła pozwala na stopniowe uwalnianie cukrów, co gwarantuje równomierną dostawę węglowodanów w trakcie trwania wysiłku fizycznego.

 

Preparat Carbosnack dodatkowo został wzbogacony w dwa funkcjonalne aminokwasy, taurynę i glicynę. Tauryna pozytywnie wpływa na aktywność mózgu w sytuacjach wyczerpania energii, a także wspiera właściwe przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Podobne działanie wykazuje drugi związek- glicyna, która dodatkowo może stymulować syntezę kolagenu, głównego składnika budulcowego kości i stawów.

 

Glicyna jest także związkiem niezbędnym do syntezy kreatyny. Ten związek posiada z kolei działanie anaboliczne, przyśpieszając przyrost masy mięśni, wspierając sprawność mięśni oraz przyspieszając ich regenerację po intensywnym wysiłku.

 

Dawkowanie Carbosnack 55g

 

Stosować w razie potrzeby w trakcie aktywności fizycznej, a także przed, jak i po wysiłku. Nalezy popijać. Maksymalne spożycie 4 tubki/saszetki dziennie. Dzieci do lat 3- 1/2 tubki/saszetki dziennie. 

 

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Nie przeznaczone dla dzieci, kobiet w ciąży ani karmiących! Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci! Przechowywać w miejscu suchym, w temperaturze do 25 °C poza zasięgiem promieni słonecznych. Chronić przed mrozem. Producent nie odpowiada za szkody powstałe wskutek niewłaściwego przechowywania lub użytkowania.

 

Skład smak bitter lemon – woda, glukoza, maltodekstryna, tauryna, glicyna, substancja zagęszczająca guma ksantanowa, aromat, regulatory kwasowości: kwas jabłkowy i kwas cytrynowy, emulsja bitter lemon (aromat, barwniki: E-102 i E-110), substancje konserwujące: benzoesan sodu i kwas sorbowy.

Napisz własną recenzję
Twoja ocena:Suplementy sportowe Carbosnack 55g Bitter lemon