Plecaki turystyczne

Ustaw kierunek malejący
Strona
na stronę
Strona

Plecaki turystyczne

Plecak turystyczny jest nieodłącznym elementem wyposażenia, nawet gdy planujesz jednodniową podróż. Dzięki wygodnemu bagażowi zakładanemu na ramiona przetransportujesz najpotrzebniejsze rzeczy bez dużego wysiłku. Plecak turystyczny nie ogranicza także ruchów i pozwala swobodnie wspinać się na skały, przedzierać przez las lub jeździć na rowerze.

Jaki plecak turystyczny wybrać?

Najczęściej przy wyborze plecaka turystycznego zwraca się uwagę na jego pojemność. Plecak turystyczny 60 l może być uważany za lepszy niż plecak turystyczny 30 l, ale jego pojemność nie jest najważniejszym kryterium. Weź raczej pod uwagę liczbę i rodzaj kieszeni lub przegródek. Im będzie ich więcej, tym lepiej dla turysty. Każda skrytka plecaka turystycznego pozwala przechować oddzielnie dokumenty, prowiant, ubrania i inne potrzebne rzeczy.

Zarówno plecak turystyczny dla dorosłych, jak i plecaki turystyczne dla dzieci powinny być wykonane z trwałego materiału. Bardzo ważne są też regulowane szelki, które można dostosować do wzrostu, grubości noszonej odzieży czy ilości ładunku. Na niektórych wycieczkach lepiej sprawdzą się czarne plecaki turystyczne, natomiast na innych lepiej założyć bagaż o bardziej jaskrawych kolorach. Czerwony plecak turystyczny lub niebieski plecak turystyczny będzie widoczny z daleka, co przyda się zwłaszcza na rowerze i w trakcie wyprawy trekkingowej. Jeśli umieścisz na nich dodatkowy odblask, zwiększysz także swoje bezpieczeństwo po zmroku i podczas przemieszczenia się po drodze.

Jak spakować plecak turystyczny? Podstawowe wyposażenie przed wyprawą

W odpowiednim, dopasowanym do wzrostu i rodzaju aktywności plecaku turystycznym powinien zmieścić się cały potrzebny ekwipunek. Jeśli plecak ma być wykorzystany w trakcie wędrówek poza miastem, warto spakować do niego akcesoria optyczne, np. okulary przeciwsłoneczne i lornetki. Na dłuższe wyprawy można także spakować polar turystyczny. Gdy plecak turystyczny ma dodatkowe zapięcia, warto przyczepić do niego namiot i śpiwór.