Torby podrozne

Nie znaleziono żadnych produktów.

Torby podróżne

Wybór dobrej torby podróżnej tylko z pozoru jest prostym zadaniem. Zbyt duża torba podróżna może okazać się niewygodna w trakcie transportu, natomiast małe torby podróżne mogą nie pomieścić wszystkich potrzebnych rzeczy. Ponadto – rozmiar torby podróżnej to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę w trakcie jej zakupu.

Jaki rozmiar torby podróżnej wybrać?

Pojemność torby podróżnej zależy od długości wyjazdu. Jeśli planujesz jedno- lub dwudniową podróż, wystarczy Ci mała torba podróżna. Na tygodniowe lub dłuższe wyjazdy konieczny będzie zakup większego bagażu turystycznego. Zastanów się także, czy w trakcie wyjazdu zamierzasz często zmieniać miejsce pobytu. Na wycieczkach objazdowych najlepiej sprawdzą się torby podróżne na kółkach, przypominające walizki.

Co jest jeszcze ważne przy wyborze torby podróżnej?

Bardzo istotną kwestią, która decyduje o jakości torby podróżnej, jest jej materiał. Im bardziej wytrzymały i grubszy, tym lepiej. Dotyczy to zwłaszcza toreb podróżnych do samolotu. W takim wypadku najlepiej sprawdzą się torby ze wzmocnionymi i usztywnianymi bokami oraz możliwością zablokowania suwaka. Bardzo trwały bagaż podróżny znajdziesz także wśród toreb podróżnych Nike.

Czy warto zwracać uwagę na kolor torby podróżnej?

Mogłoby się wydawać, że czarne torby podróżne są najbardziej uniwersalne, a dzięki temu – najlepsze. Jednak w przypadku podróży samolotem lub autokarem lepszy okaże się kolorowy bagaż. Czerwoną torbę podróżną lub niebieski bagaż podróżny szybciej zauważysz w punkcie odbioru walizek na lotnisku lub w bagażniku autobusu.

Co poza torbą podróżną?

Na dłuższe wyprawy jedna torba podróżna może się okazać niewystarczająca. W tej sytuacji warto wyposażyć się jeszcze w plecak turystyczny oraz nerkę, przydatne podczas krótkich wycieczek. Do torby turystycznej warto także włożyć sprzęt turystyczny i campingowy, zwłaszcza jeśli masz w planach wyjścia w góry lub trekking.