Torby sportowe

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Torba fitness Nike W NK GYM CLUB

11999 8999

Torby sportowe

Co łączy ze sobą piłkę nożną, karate, tenis stołowy i wspinaczkę? Torby sportowe. Niezależnie do tego, czy grasz w drużynie futbolowej, uprawiasz sporty walki, serwujesz szybkie piłki, czy też zdobywasz szczyty, gdy wybierasz się na trening, musisz wziąć ze sobą strój i potrzebny sprzęt. Do tego zaś jest potrzebna odpowiednia torba sportowa.

Torby sportowe męskie i torby sportowe damskie – czym się różnią?

O ile odzież treningowa dla kobiet i mężczyzn różni się jak ogień i woda, o tyle torby sportowe to w większości przypadków produkt typu unisex. To design torby sprawia, że mamy do czynienia z torbą damską lub męską. Większość modeli, które wybierają mężczyźni, ma kolor czarny. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że za każdym razem, gdy widzisz w swoim klubie fitness torbę innej barwy, prawdopodobnie jej właścicielką jest kobieta.

Torby sportowe na ramię lub torby sportowe na kółkach

Czym więc powinna charakteryzować się dobra torba sportowa? Istnieje kilka parametrów, na które należy zwrócić uwagę:

  • Materiał – musi być wytrzymały, ponieważ często nosisz w torbie nie tylko ubrania, ale i buty oraz sprzęt, taki jak kije, rakiety, rękawice czy ochraniacze.
  • Ergonomia – niektóre torby sportowe na ramię posiadają też funkcję plecaka. Największe modele są czasem wyposażone w kółka, aby łatwiej było transportować w nich ciężkie elementy stroju lub sprzęt (np. ochraniacze futblolowe lub hokejowe).
  • Wentylowanie – modele dobrej jakości posiadają wentylowane kieszenie na wilgotną odzież po treningu i buty sportowe.

Gdy wybierasz torbę sportową, dopasuj ją w pierwszej kolejności do potrzeb uprawianego sportu (zwróć uwagę na jej wielkość, ilość przegród, sposób noszenia), a następnie zdecyduj się na najbardziej odpowiadający Ci wariant. Dodatkowym atutem torby sportowej jest to, że z powodzeniem może zastępować torbę podróżną na krótszych wyjazdach.